Fotogalerie

Život v domově 2017

Fotogalerie ze života klientů.

Život v domově 2016

Fotografie ze života klientů v domově.

Procházka s klientkou

Maličkost s velkým významem - procházka s klientkou po zahradě, kdy jsme se potěšily pohledem na poupata růže i kocoura, o kterého se stará jeden z našich klientů.

Sázení květin

Krásné počasí vylákalo ven klientky. Za spolupráce s dobrovolnicí Hankou se soustředěně pustily do sázení, vzpomínaly na své zahrady a kvítka i ovoce a zeleninu, které si tam pěstovaly. Dobrá nálady a úsměv nechyběly.

Pohyb s hudbou

Skupinové aktivity jsou vždy především o příjemném setkání a společném prožitku. Tentokrát při příležitosti pohybu s hudbou, kdy mezi nás zavítal také syn jedné z přítomných klientek.

Aktivizace Ovoce v barvách

Dobrovolnice Hanka podporovala klientky v rozdělování různých druhů ovoce podle barev, vzpomínaly společně na recepty, kde které plody využívaly. Rozkrojení ovoce, přivonění si a nejvíce pak ochutnávka přineseného ovoce udělala klientkám radost.

Sázení rajčat

Dobrovolnice Hanka přivezla klientům domluvené sazenice, připravila vše potřebné a pak už hurá do práce. S radostí a s úsměvem se do sázení rajčat pustili dva naši klienti v květnové odpoledne.

Vystoupení dětí z fary

Nádherné vystoupení s krásnými písničkami nám na téma narození Ježíška předvedly děti z pohořelické fary.

Velikonoční vystoupení dětí z fary Pohořelice

Velkou radost vždy klientům udělají návštěvy a vystoupení dětí. Obzvláště těch, které je docházejí potěšit opakovaně a klientky si všímají, jak rychle rostou - tak je to u dětí z pohořelické fary.

Výtvarné odpoledne II.

Přípravy na Velikonoce již v plném proudu - tentokrát jsme připravili setkání, aby se dokončila rozdělaná práce a pokračovalo se nad výrobou velikonočních přání pro ty, koho máme rádi.

Skupina Návraty k MDŽ

Úspěšné vystoupení plné humoru, milého slova a krásných písniček si především pro naše klientky k MDŽ připravila také tlumačovská skupina Návraty.

Zábavné odpoledne

Zábavné odpoledne pořádané při příležitosti MDŽ bylo především příjemným společenským setkáním klientů - jeden z nich všem udělal radost, když je při zpěvu doprovázel hrou na harmonice.

O Hašlerovi

Již tradiční dubnové setlkání proběhlo s p. Karlem Šedivým, který písničky Karla Hašlera provázel také slovem. Klienti se tak dozvěděli další zajímavosti o životě oblíbeného a v mnoha oblastech nadaného umělce.

Radovan ke Dni matek

Vystoupení souboru Radovan ke Dni matek

Vaření polévky

Klientky nejdřív potěšila vzájemná spolupráce, povídání o vaření a plánování, jakou zeleninu do své polévky chtějí přidat. Se vším potřebným se obrátily na dobrovolnici Hanku, která se jim věnovala - uměla potěšit, poradit i přiložit ruku k dílu. Voňavé polévky se uvařilo tolik, že mohla potěšit i další mlsné jazýčky.

Výtvarné odpoledne

Přípravy velikonoční výzdoby musely začít v dostatečném předstihu a za spolupráce klientů, dobrovolnic i personálu. Odpoledne provázela dobrá nálada a dechovka znějící z CD.

100 let p. Šambůrkové

Dne 24. února 2011 se významného životního jubilea dožila obyvatelka domova paní Marie Šambůrková. V plném zdraví oslavila krásných a neuvěřitelných 100 let!.

Cvičení

Paní Kolomazníková je dlouholetá zapálená cvičitelka, která např. pravidelně předcvičuje v napajedelském Sokole.

Mix fotografií

Mix fotografií

Stavění máje

V pondělí 2. května 2011 se uskutečnilo společné setkání u příležitosti Stavění Máje. Samotné zdobení Májky proběhlo již dopoledne, kdy si ji ozdobili sami klienti s pomocí sociální pracovnice a rehabilitační sestry.

Vánoční koncert

Pondělní dopoledne 13. prosince 2010 bylo v domově pro seniory zpestřeno malým vánočním koncertem. Vystoupily zde sestry Adéla a Lucie Ševčíkovy. Tyto mladé umělkyně přednesly několik skladeb v podání houslí a klavíru.

Skupina Návraty

Již několik let navštěvuje Domov pro seniory Napajedla ženská hudební skupina Návraty z Tlumačova.

Radovan

Ve středu 9. prosince 2009 se v Domově pro seniory v Napajedlích uskutečnilo velmi příjemné předvánoční setkání obyvatel domova s cimbálovou muzikou Radovan.

Prezentace služeb

Jako součást letošních oslav Svatého Václava v Napajedlích a v rámci projektu „ Komunitní plánování sociálních služeb na Otrokovicku“ (KPSS), proběhla v sobotu 25. září 2010 v prostorách napajedelské radnice prezentace sociálních služeb.

Malování v domově

Po celý měsíc říjen probíhalo malování všech vnitřních prostor domova. Všichni zaměstnanci měli plné ruce práce.

MDŽ

V napajedelském domově se již stalo tradicí, že každoročně oslavujeme 8. březen jako Mezinárodní den žen.

Mikuláš 2011

Tak jako každý rok, i letos navštívili náš domov Mikuláš, Čert a Anděl. Dne 6. 12. 2011 svou veselou návštěvou zpříjemnili dopolední hodiny nejen klientům, ale i zaměstnancům.

Pétanque v DS Burešov

V měsíci červnu se uskutečnil v areálu Domova pro seniory Burešov Memoriál PhDr. Zdeňka Szpaka - turnaj v pétanque mezi domovy pro seniory.

Stavba hřiště na Pétanque

Na zahradě domova jsme začali stavět hřiště na pétanque. Velmi intenzivně na stavbě pracuje jeden z dobrovolníků a pomáhají mu občané odsouzení k výkonu obecně prospěšných prací a mladiství odsouzení k výkonu společensky prospěšné činnosti.

Děti z MŠ Halenkovice

Dne 20. 12. 2010 se uskutečnilo milé vystoupení dětí z Mateřské školky z Halenkovic. Klienti obdivovali jejich šikovnost a bezprostřednost, mnozí si zavzpomínali na své dětství a také na dětství svých dětí.

Mikuláš 2010

V pondělí dne 6. prosince 2010 zpříjemnila dopolední hodiny všem klientům domova tradiční návštěva Svatého Mikuláše, Anděla a také Čerta.

Halenkovice

Dne 25. ledna 2010 od 14,30 do 17,00 hodin se při příležitosti pravidelného setkávání Halenkovických občanů v klubu seniorů na Obecním úřadě v Halenkovicích uskutečnilo přátelské posezení.

Děti z LŠU

28.11.2011

Duo Kondor

Ve čtvrtek 25. února 2010 náš domov navštívili manželé Skalníkovi z Brna, kteří vystupují pod uměleckým jménem Duo Kondor.

Hašlerovy písně

Již tradičním kulturním vystoupením v domově je program plný písní Karla Hašlera v podání pana Šedivého z Prahy.

Den matek

Dne 12. května 2011 navštívily náš domov zástupkyně Sboru pro občanské záležitosti z Napajedel, aby našim klientkám poblahopřály ke Dni matek.

Barvy života

V pondělí dne 23. listopadu 2009 v odpoledních hodinách pořádaly jako každý rok domovy pro seniory ve Zlínském kraji ve spolupráci s Krajským úřadem Zlínského kraje v Domě umění ve Zlíně společensko-kulturní akci „Barvy života“.

100 let p. Míková

Prvního října se konala v Domově pro seniory v Napajedlích velkolepá oslava. V ten den slavila paní Filomena Míková své životní jubileum – 100. narozeniny.