O domově

Domov pro seniory Napajedla je příspěvková organizace zřizovaná Zlínským krajem, který je v provozu od roku 1996. Domov vznikl přestavbou objektu svobodárny ČKD Slavia Napajedla. Při rekonstrukci celého objektu bylo přistavěno další poschodí. Nacházíme se na Husově ulici v klidné části města Napajedla.

Domov má kapacitu 63 lůžek a to v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích. Klientům je na každém patře k dispozici kuchyňka se základním vybavením. Všechny byly zrekonstruovány v roce 2017. Ve 2. a 3. patře se nachází společenské místnosti, které mohou klienti využít pro společná setkávání jak s ostatními obyvateli domova, tak s rodinou. Společenské místnosti jsou vybaveny televizí, sedačkou a stolem se židlemi. V roce 2016 jsme společenskou místnost ve 4. patře zařídili jako reminiscenční místnost. Ta slouží jak pro odpočinek a setkávání v příjemném prostředí, tak pro menší skupinové aktivizace.

Nejvíce využívaným prostorem domova je jídelna, ve které se klienti nejen stravují, ale také se tam pořádají veškeré společné akce, jako jsou například hudební vystoupení, tomboly, dopolední a odpolední programy či schůzky s klienty a zaměstnanci za účelem společného fungování domova.

Další hojně využívaný prostor nabízí zahrada domova, kde za příznivého počasí probíhá většina odpoledních programů, např. sportovní turnaje (pétanque, kuželky), zpívání, cvičení a čtení. Tradičními akcemi pořádanými na zahradě se stal táborák nebo agility.

Náš domov se snaží neustále vyvíjet a inovovat, počínaje opravou kotelny a přístavbou nového výtahu v roce 2016.